Zgłoszenie rodziny

Wigilia Bożego Narodzenia jest świętem szczególnym, przybliża nas do siebie, odnawia więzy rodzinne i przyjacielskie, pomnaża wrażliwość na potrzebujących, zbliża ludzi na co dzień od siebie odległych. W tym umocnieniu więzi między nami oraz pogłębieniu braterstwa dostrzegamy owoce tajemnicy Wcielenia, w której Bóg jednoczy się z każdym człowiekiem, uzmysławia nam, że On jest Ojcem, a my wszyscy braćmi.

Dlatego chcemy Was zachęcić, żeby podczas świętowania Bożego Narodzenia dać wyraz chrześcijańskiej wiary w ojcostwo Boga i braterstwo ludzi poprzez zaproszenie do wigilijnego stołu cudzoziemców, którzy mieszkają wśród nas. Wielu z nich żyje samotnie, bez swoich rodzin, przyjechali na studia lub do pracy, szukając pracy czy azylu.

Organizujemy dzieło “Wigilia Bez Granic”, żeby polskie rodziny zachęcić do otwarcia swoich domów w dzień Wigilii Bożego Narodzenia na cudzoziemców, a cudzoziemców zaprosić, by doświadczyli w ten wieczór tradycyjnej polskiej gościnności. Dlaczego przy pustym talerzu nie miałby zasiąść razem z Wami do stołu żyjący wśród nas cudzoziemiec?

Jak będzie przebiegać dzieło “Wigilia Bez Granic”?

Za pośrednictwem tej strony przyjmujemy zgłoszenia rodzin oraz cudzoziemców, którzy chcą się włączyć do akcji i wspólnie przeżyć wieczerzę wigilijną. Następnie wraz z napływem zgłoszeń kontaktujemy rodziny z cudzoziemcami, żebyście już bezpośrednio przekazali im zaproszenie, by zasiedli z Wami do wigilijnego stołu.

Jeśli chcecie zaprosić na Wigilię cudzoziemca, zgłoście się do nas wypełniając ten formularz.